Я приїхала в Нетішин побачитись з подругою Олею та її маленькою донечкою. Вони живуть в Каліфорнії, але приїхали в гості до дідуся й бабусі в Нетішин. В нас з Олею ніяк не виходило побачитись в Києві. На ті дні, коли вона приїжджала в столицю в мене були квитки в Анкару. Оля приїжджає не так часто, і хотілось якось все ж таки перетнутись. Вона запропонувала приїхати в гості в Нетішин і я з радістю погодилась.
Нетішин - це місто в Хмельницькій області, де працює Хмельницька АЕС. Місто здалось мені дуже затишним і охайним. Тут є гарні парки і тротуари, по яких приємно довго гуляти. Дуже пощастило з погодою: стояли теплі й сонячні жовтневі дні. Ну і головне - радість зустрічі з подругою та її донечкою була варта мандрівки Київ-Нетішин-Київ.Tags
субота, 26 вересня 2020 р.
неділя, 20 вересня 2020 р.
Бухарест, серпень 2018
Подорож в Бухарест - це саме той випадок, коли сам процес важить набагато більше ніж ціль. Дорога зайняла в декілька разів більше часу ніж саме перебування в румунській столиці. Я поїхала в Бухарест на зустріч, яка так і не відбулась.
Я взяла собі перший додатковий вихідний на роботі відколи почала там працювати. Доїхати в Бухарест я зібралась блаблакаром з Одеси. Водій був молдаванин і з ним їхало ще двоє його друзів, молдаванин і румун. Вони повертались додому з весілля друга в Одесі. Пасажири пили в салоні якесь рожеве вино.
Дорогою ми спілкувались. Хлопці розповідали мені про Румунію. Говорили російською, якою водій говорив добре, його друг молдаваний так собі, а румун трохи розумів, але нічого не міг сказати (робив ремарки румунською і просив друга-молдаванина перекласти).
На українсько-молдавському кордоні був величезний затор, де ми простояли весь вечір від заходу сонця аж до ночі. Друг-молдаванин вийшов раніше, в Кишиневі. Ми їхали далі втрьох. Молдовою їхали вночі. Молдавсько-румунський кордон перетнули без черг і будь-яких проблем: просто всі показали свої паспорти. Це був новий досвід. Моя перша поїздка по безвізу.
В Бухарест приїхали вже вранці, а не ввечері попереднього дня, як планувалось. Водій подарував мені місцеву сім-картку і підвіз до станції метро Piata Victoriei.
Звідти я якось діслалась історичного центру міста.Я трохи погуляла і тут почався справжній квест: мені треба було обміняти гривні, але жоден банк їх не приймав.
Лише в одному обміннику я побачила обнадійливий жовтоблакитний прапорець і таки так - там в мене прийняли гривні. Загалом привести в Румунію гривні готівкою, було дуже поганою підготовкою до подорожі. Ви так не робіть.Я пішла пообідати і зв'язалась з другом, з яким ми мали зустрітись. Він був в Бухаресті по роботі і в той день в робочий час так і не зміг вирватись навіть на обідню перерву.пʼятниця, 18 вересня 2020 р.
Наньчан, березень-квітень 2017
Я прилетіла в Наньчан з Пекіну. Саме сюди мене направили викладати в одну зі шкіл мережі Romp ´n´ Roll. В аеропорту з квітами мене зустріло троє людей: Лілі, Луїс і Ерік. Всі ці імена неспражні. Китайці придумують собі західні імена для іноземців, які цілком нездатні повторити і запам'ятати їх справжні імена. Була обідня пора і ми поїхали прямо в ресторан, куди під'їхали чи не всі працівники школи. Власники школи Луїс і Ерік всіх пригощали.
Загалом до мене було забагато уваги: "Ми покладаємо на тебе великі надії", - лунало звідусіль. Мені від цього стало некомфортно. Склалось враження, що я вляпалась в щось не дуже хороше.середа, 16 вересня 2020 р.
Пекін, січень - березень 2017
Я приїхала в Пекін в січні 2017 року працювати інструктором в центрі дошкільного розвитку дітей Romp 'n' Roll. Спочатку був тренінг зі щоденними нтенсивними заняттями і домашніми завданнями. В групі нас було всього двоє: хлопець з Великобританії, Алекс і я. Треба було вчити багато дитячих пісеньок і потім їх співати. В кінці був іспит, на якому треба було провести урок без учнів. Ми обоє впорались і нам вручили сертифікати. Детальніше про працевлаштування і отримання документів можна почитати тут.
Далі нас мали направити в один з центрів мережі на роботу. В моєму випадку цей процес затягнувся на два місяці і я мала можливість трохи познайомитись з містом. Мене поселили в готелі біля станції метро Лонгдзе. Щодня я їздила на роботу на метро. Я жила і працювала на тій самій гілці метро, що було дуже зручно. Всього в Пекіні 21 гілка метро. Моя гілка жовта - номер 13.
Кожні вихідні я намагалась поїхати в якесь цікаве місце і щось побачити. Найперше я пішла подивитись Заборонене місто (Forbidden City).
В сам палац не заходила, бо для входу туди був потрібен паспорт, якого при собі не було. Прилегла територія теж вразила. Характерні дерев'яні китайські стелі з орнаментами і ліхтарями.Ще однією цікавою локацією є вулиця Qianmen.
Тут багато незвичайних мідних скульптур - ось декілька з них.А ще тут ходить трамвай - більше я їх в Пекіні ніде не бачила. Так само через Couchsurfing я познайомилась з Оленою, дівчиною з Харкова, яка теж працювала вчителем в Китаї. Дуже незвично було мати нагоду поговорити з кимось українською в Пекіні.